stomatolog Warszawa

dentysta Warszawa


      Gabinet   Stomatologiczny
 
 Strona główna 
 Zakres usług 
    Galeria     
    Kontakt    


Protetyka

Implantologia


Jama ustna i zęby - powikłania:

Zęby mleczne

Próchnica zębów

Kamień nazębny

Krwawienie dziąseł

Zęby mądrości

Paradontoza (Periodontologia)
Implantologia
IMPLANTOLOGIA - to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin w stomatologii. Zastosowanie implantów, czyli wszczepów kostnych, pozwala na zastąpienie utraconych zębów sztucznymi (tytanowymi) korzeniami stanowiącymi podparcia dla koron, mostów lub protez. Jest to szczególnie ważne w przypadku braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego lub niedostatecznego utrzymania protezy ruchomej.

Utrata zębów stanowi poważny problem estetyczny i zdrowotny. Brak nawet jednego powoduje przemieszczanie się zębów sąsiadujących z luką oraz wydłużenie przeciwstawnych. Im szybciej uzupełni się brakujące zęby, tym stan pozostałych będzie lepszy. Każdy pacjent, bez względu na liczbę utraconych zębów, może ponownie cieszyć się pełnym uśmiechem. Taką szansę dają implanty, często uwalniając od niewygodnej protezy wyjmowanej.
Po zabiegu nie możesz palić papierosów oraz pić alkoholu. Proces gojenia przebiega wówczas znacznie wolniej.


Implanty zębowe są metalowymi słupkami lub ramkami, które są umieszczane w kości szczęki pod dziąsłem metodami chirurgicznymi.
Wrośnięte na stałe w kość żuchwy lub szczęki, zastępują naturalne korzenie utraconych zębów. Po ustabilizowaniu umożliwiają one dentyście umocowanie na nich sztucznych zębów.

Implanty są najlepszym sposobem uzupełnienia brakujących zębów, gdyż funkcjonują tak samo jak naturalne zęby.
Implanty dają komfort gryzienia i żucia pokarmów identyczny jak przy zębach własnych. Wszczepianie implantów, oprócz aspektów czysto medycznych, wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta.

Implanty to udana inwestycja w siebie, która będzie procentować do końca życia.


Realizacja: idakost@interia.pl © 2007